KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12277062
nr 1227 7062
Leonard Wiedh
(1866-1938), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap med hus. Signerad, daterad 1897. Olja på duk, 45x66 cm
Leonard Wiedh, svensk målare född 1866, död 1938.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 januari 2019
kl 20:40:33
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr